-20%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
Variant C
Variant C
Variant D
Variant D
Variant E
Variant E
Žiadny
Žiadny
RAL 1015 mat
RAL 1015 mat
RAL 8014 mat
RAL 8014 mat
RAL 9006 mat
RAL 9006 mat
RAL 9010 mat
RAL 9010 mat
FSM 71319
FSM 71319

Pôvodná cena 855,59 €. Ušetríte 20% (171,12 €) od 684,47 €

ks
SELT

Markíza Australia sa skvele hodí na zatienenie veľkých terás. Vďaka precíznemu prevedeniu a jednoduchej konštrukcii je obľúbenou voľbou v komerčnom sektore, kde sa využíva najmä na zatienenie terás a záhradiek reštaurácií. Dodávame v maximálnych rozmeroch 7 x 3,6 m (šírka x výsuv) a flexibilným uhlom sklonu 5-60°. viac

Kód produktu: P00085 Doprava a platba

Markíza Australia

Markíza Australia sa skvele hodí na zatienenie veľkých terás. Vďaka precíznemu prevedeniu a jednoduchej konštrukcii je obľúbenou voľbou v komerčnom sektore, kde sa využíva najmä na zatienenie terás a záhradiek reštaurácií. Dodávame v maximálnych rozmeroch 7 x 3,6 m (šírka x výsuv) a flexibilným uhlom sklonu 5-60°.

Konštrukcia

Konštrukcia markízy je vyrobená z extrudovaného hliníka, čo sa odráža v pevnosti a stabilite celého systému. Vďaka precíznemu prevedeniu kĺbov a použitiu Fleyerových reťazí v ramenách je zase zaručená dlhodobá bezporuchová prevádzka. V prípade markíz väčších rozmerov nechýba podpera navíjacej hriadele zaisťujúca rovnomerné napnutie látky.

Markíza je osadená štvorhranným nosným profilom, čo značne uľahčuje montáž, a zároveň ponúka množstvo možností, ako rozmiestniť kotviace držiaky. Túto skutočnosť oceníte obzvlášť vtedy, ak montáž komplikuje rozmiestnenie krokiev alebo vedenie kabeláže.

Krížené vs. štandardné ramená

Tento model markízy umožňuje inštaláciu krížených ramien (s výsuvom až 310 cm), ktoré sa skladajú mimoúrovňovo, a tak dovoľujú vyrobiť markízu, ktorej nosná konštrukcia môže byť o 40 cm kratšia ako maximálny výsuv. Vďaka tomu sa hodí na zatienenie zúžených a pretiahnutých plôch. V prípade záujmu využite, prosím. náš dopytový formulár.

Rozmery

Markízu dodávame so šírkou 195-700 cm (ľubovoľne v danom rozsahu) a výsuvom 160, 210, 260, 310 alebo 360 cm. Výsuv, teda rozmer od fasády do priestoru, je plne regulovateľný až do maximálnej zvolenej hodnoty. Šírkou sa rozumie rozmer rovnobežný so stenou domu.

Minimálnu šírku konštrukcie určíte tak, že k vybranému výsuvu ramien pripočítate 35 cm (pri štandardnom type ramien) alebo odpočítate 40 cm (pri ramenách krížených). Pri použití štandardných skladacích ramien totiž platí, že šírka musí byť väčšia ako výsuv. V prípade krížených ramien, dochádza k úspore miesta, a tak šírka konštrukcie môže byť menšia.

- štandardné ramená: výsuv + 35 cm = min. šírka

- krížené ramená: výsuv - 40 cm = min. šírka

Markízy sa vyrábajú na mieru na základe vašich špecifických požiadaviek a prianí. Využite, prosím, poznámku v objednávke na uvedenie konkrétnej požadovanej šírky (konfigurátor v tomto prípade slúži iba ako pomocné vodítko pre kalkuláciu ceny).

Varianty montáže

Zvoľte jeden z dostupných variantov, a to s pripevnením na stenu, na strop alebo do krovu. V základnej cene markízy nájdete nástenné držiaky, ostatné držiaky sú za príplatok (viď konfigurátor). Pre markízu so šírkou 195-350 cm potrebujete 2 držiaky, 351-470 cm 3 držiaky, 471-590 cm 4 držiaky, 591-700 cm 5 držiakov. Pozn.: Držiaky do stropu sa predávajú na kusy, na krokvu po 2 ks.

Markýza Australia - montáž na stěnuMarkýza Australia - montáž na stropMarkýza Australia - montáž na krokve

Ovládanie

Markíza sa ovláda pomocou odnímateľnej kľučky, ktorú dodávame v troch rôznych dĺžkach (150, 180 alebo 220 cm). Dĺžku kľučky zvoľte tak, aby ste ľahko dosiahli na ovládacie oko a mohli ním pohodlne otáčať. Zamyslite sa tiež nad tým, na akú stranu budete chcieť ovládanie umiestniť.

Pokiaľ patríte medzi tých náročnejších zákazníkov, zvážte investíciu do motorického ovládania, vďaka ktorému si budete môcť dopriať komfort bez námahy. Motorický pohon navyše zaistí šetrný a rovnomerný chod, a tak predlžuje životnosť markízy.

Rúrkový pohon je inštalovaný v hriadeli, na ktorý sa navíja látka markízy. Motor sa ovláda externou riadiacou jednotkou alebo vstavaným prijímačom diaľkového ovládania. V každom prípade máte možnosť využiť veternú, slnečnú alebo otrasovú automatiku. Inštaláciou automatického riadiaceho systému chránite nielen svoj majetok (nábytok, rastliny či miláčikov zdržiavajúcich sa na terase), ale aj samotnú markízu pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

Konkrétne pre vás máme ponuku dvoch bezdrôtových technológií, z ktorých prvá je ovládaná pomocou rádiových povelov (RTS) vysielaných z ovládača do prijímača, druhá io-homecontrol® systém využíva obojsmerný rádiový protokol umožňujúci spätnú komunikáciu s užívateľom alebo ďalšími zariadeniami. Oba systémy je možné inštalovať s minimálnymi nárokmi na kabeláž, ktorá sa v prípade pohonov so vstavaným prijímačom obmedzuje iba na prívod na pohon (230V).

Farebné prevedenie konštrukcie

Konštrukcia markízy sa povrchovo upravuje metódou práškového lakovania, ktorá oproti klasickým tekutým náterom podobnej hrúbky poskytuje väčšiu ochranu pred koróziou, poškriabaním, odštiepením alebo vyblednutím. Okrem toho je táto metóda šetrnejšia k životnému prostrediu a ponúka atraktívnu paletu farieb. Markíza je dostupná v piatich farebných prevedeniach - ⁠ bielej, grafitovej, striebornej, béžovej a hnedej.

Markýzy - barvy konstrukce

Látky

Pretože látka markízy má nielen ochrannú, ale aj estetickú funkciu, ponúkame vám širokú škálu vzorov látok od popredných európskych výrobcov. V našej ponuke nájdete akrylové tkaniny, vyrobené zo 100% akrylu, poskytujúce skvelú ochranu proti UV žiareniu a zaisťujúce tepelný komfort. Okrem toho majú akrylové tkaniny vysokú odolnosť proti ťahu a roztrhnutiu. Akrylové vlákna sa farbia v chemickom roztoku zaisťujúcom vynikajúcu ochranu proti strate farby a následne impregnujú pomocou prostriedkov TEFLON® alebo SCOTCHGARD™. Impregnačná vrstva vytvára ochrannú bariéru posilňujúcu vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (štandardne 330 mm vodný stĺpec, v prípade vodeodolných akrylových tkanín 1000 mm vodného stĺpca) a zabraňujúcu zachytávaniu nečistôt.

Vyberajte zo 150 vzorov (z toho 8 vo vodeodolnom prevedení). Zvolený vzor môžeme na prianie opatriť firemným logom alebo reklamným nápisom. Na zaslanie grafických podkladov využite dopytový formulár.

Markýzy - vzory látek

Volán

Záleží len na vás, či dáte prednosť minimalizmu a zvolíte rovný strih (typ E), alebo preferujete rozmanitosť v podobe volánu typu C (užšie, oblejšie vlnky) alebo D (širšie vlny). Štandardná výška volánu je 21 cm (+/- 0,5 cm). Za príplatok je možné výšku volánu upraviť v rozmedzí 15-40 cm.

Markýzy - volán typ CMarkýzy - volán typ DMarkýzy - volán typ E

Celú ponuku markíz nájdete v kategórii Markízy.

Parametre
Elektrický pohon Áno
Manuálny pohon Áno
Šírka markízy [cm] 195-290, 291-350, 351-410, 411-470, 471-530, 531-590, 591-650, 651-700
Výsuv markízy [cm] 160, 210, 260, 310, 360
Typ markízy Kĺbová
Uhol sklonu markízy 5-60°
Volán markízy Áno