-20%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
Univerzálna (stena alebo strop)
Variant C
Variant C
Variant D
Variant D
Variant E
Variant E
Žiadny
Žiadny
RAL 1015 mat
RAL 1015 mat
RAL 8014 mat
RAL 8014 mat
RAL 9006 mat
RAL 9006 mat
RAL 9010 mat
RAL 9010 mat
FSM 71319
FSM 71319

Pôvodná cena 372,45 €. Ušetríte 20% (74,49 €) od 297,96 €

ks

Markíza Italia predstavuje základný model z radu výklopných markíz a celkovo najlacnejší spôsob zatienenia okien, dverí, balkónov alebo výkladných skríň. Dodávame v maximálnych rozmeroch 5 x 1,8 m (šírka x výsuv). viac

Výrobca: SELT Kód produktu: P00090 Doprava a platba

Markíza Italia

Markíza Italia predstavuje základný model z radu výklopných markíz a celkovo najlacnejší spôsob zatienenia okien, dverí, balkónov alebo výkladných skríň. Dodávame v maximálnych rozmeroch 5 x 1,8 m (šírka x výsuv).

Konštrukcia

Konštrukcia markízy je vyrobená z extrudovaného hliníka, čo sa odráža v pevnosti a stabilite celého systému. Výklopné ramená markízy sú vybavené pružinami, ktoré zabraňujú nežiaducemu pohybu ramien vplyvom vetra, a zároveň zaisťujú kvalitné napnutie látky. Vďaka unikátnemu riešeniu konštrukcie je váha markízy rozložená medzi výklopné ramená a navíjaciu rúru, takže kotvenie nie je namáhané tak silno ako je tomu u klasických terasových markíz so samonosnými ramenami. Z tohto dôvodu sa skvele hodí na inštaláciu do miest, kde by to pevnosť montážneho povrchu v prípade iných modelov vylučovala.

Rozmery

Markízu dodávame so šírkou 110-500 cm (ľubovoľne v danom rozsahu) a výsuvom 70, 100, 140 alebo 180 cm. Výsuv, teda rozmer od fasády do priestoru, je plne regulovateľný až do svojej maximálnej hodnoty. Šírkou sa rozumie rozmer rovnobežný so stenou domu.

Markízy sa vyrábajú na mieru na základe vašich špecifických požiadaviek a prianí. Využite, prosím, poznámku v objednávke na uvedenie konkrétnej požadovanej šírky (konfigurátor v tomto prípade slúži iba ako pomocné vodítko pre kalkuláciu ceny).

Markýza Italia

Varianty montáže

Uchytenie navíjacieho mechanizmu je univerzálne (do steny alebo stropu). Ramená markízy sa kotvia do steny po stranách tieneného objektu. Markízu odporúčame umiestniť pod strop alebo striešku, pretože navíjací mechanizmus ani látka nie sú chránené pred nepriaznivým počasím.

Ovládanie

Markíza sa ovláda pomocou odnímateľnej kľučky, ktorú dodávame v troch rôznych dĺžkach (150, 180 alebo 220 cm). Dĺžku kľučky zvoľte tak, aby ste ľahko dosiahli na ovládacie oko a mohli ním pohodlne otáčať. Zamyslite sa tiež nad tým, na akú stranu budete chcieť ovládanie umiestniť.

Pokiaľ patríte medzi tých náročnejších zákazníkov, zvážte investíciu do motorického ovládania, vďaka ktorému si budete môcť dopriať komfort bez námahy. Motorický pohon navyše zaistí šetrný a rovnomerný chod, a tak predlžuje životnosť markízy.

Rúrkový pohon je inštalovaný v hriadeli, na ktorý sa navíja látka markízy. Motor sa ovláda externou riadiacou jednotkou alebo vstavaným prijímačom diaľkového ovládania. V každom prípade máte možnosť využiť veternú, slnečnú alebo otrasovú automatiku. Inštaláciou automatického riadiaceho systému chránite nielen svoj majetok (nábytok, rastliny či miláčikov zdržiavajúcich sa na terase), ale aj samotnú markízu pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

Konkrétne pre vás máme ponuku dvoch bezdrôtových technológií, z ktorých prvá je ovládaná pomocou rádiových povelov (RTS) vysielaných z ovládača do prijímača, druhá io-homecontrol® systém využíva obojsmerný rádiový protokol umožňujúci spätnú komunikáciu s užívateľom alebo ďalšími zariadeniami. Oba systémy je možné inštalovať s minimálnymi nárokmi na kabeláž, ktorá sa v prípade pohonov so vstavaným prijímačom obmedzuje iba na prívod na pohon (230V).

Farebné prevedenie konštrukcie

Konštrukcia markízy sa povrchovo upravuje metódou práškového lakovania, ktorá oproti klasickým tekutým náterom podobnej hrúbky poskytuje väčšiu ochranu pred koróziou, poškriabaním, odštiepením alebo vyblednutím. Okrem toho je táto metóda šetrnejšia k životnému prostrediu a ponúka atraktívnu paletu farieb. Markíza je dostupná v piatich farebných prevedeniach - ⁠ bielej, grafitovej, striebornej, béžovej a hnedej.

Markýzy - barvy konstrukce

Látky

Pretože látka markízy má nielen ochrannú, ale aj estetickú funkciu, ponúkame vám širokú škálu vzorov látok od popredných európskych výrobcov. V našej ponuke nájdete akrylové tkaniny, vyrobené zo 100% akrylu, poskytujúce skvelú ochranu proti UV žiareniu a zaisťujúce tepelný komfort. Okrem toho majú akrylové tkaniny vysokú odolnosť proti ťahu a roztrhnutiu. Akrylové vlákna sa farbia v chemickom roztoku zaisťujúcom vynikajúcu ochranu proti strate farby a následne impregnujú pomocou prostriedkov TEFLON® alebo SCOTCHGARD™. Impregnačná vrstva vytvára ochrannú bariéru posilňujúcu vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (štandardne 330 mm vodný stĺpec, v prípade vodeodolných akrylových tkanín 1000 mm vodného stĺpca) a zabraňujúcu zachytávaniu nečistôt.

Vyberajte zo 150 vzorov (z toho 8 vo vodeodolnom prevedení). Zvolený vzor môžeme na prianie opatriť firemným logom alebo reklamným nápisom. Na zaslanie grafických podkladov využite dopytový formulár.

Markýzy - vzory látek

Volán

Záleží len na vás, či dáte prednosť minimalizmu a zvolíte rovný strih (typ E), alebo preferujete rozmanitosť v podobe volánu typu C (užšie, oblejšie vlnky) alebo D (širšie, ostrejšie vlny). Štandardná výška volánu je 21 cm (+/- 0,5 cm). Za príplatok je možné výšku volánu upraviť v rozmedzí 15-40 cm.

Markýzy - volán typ CMarkýzy - volán typ DMarkýzy - volán typ E

Celú ponuku markíz nájdete v kategórii Markízy.

Parametre
Elektrický pohon Áno
Manuálny pohon Áno
Šírka markízy [cm] 110, 111-170, 171-230, 231-290, 291-350, 351-410, 411-470, 471-500
Výsuv markízy [cm] 70, 100, 140, 180
Typ markízy Balkónová
Uhol sklonu markízy 90°
Volán markízy Áno