-20%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
RAL 1015 mat
RAL 1015 mat
RAL 8014 mat
RAL 8014 mat
RAL 9006 mat
RAL 9006 mat
RAL 9010 mat
RAL 9010 mat
FSM 71319
FSM 71319

Pôvodná cena 1 446,81 €. Ušetríte 20% (289,36 €) od 1 157,45 €

ks

Kazetová markíza Corsica bude skvelým doplnkom každej modernej terasy, pretože poskytuje nielen ochranu pred slnečnými lúčmi alebo slabým dažďom, ale aj maximálny komfort vďaka automatizovanému ovládaniu. Navyše oproti iným modelom disponuje LED osvetlením, a tak vytvára ideálne podmienky na večerný pobyt na terase pri stole s priateľmi alebo s knihou v ruke. Dodávame v maximálnych rozmeroch 7 x 3,6 m (šírka x výsuv) a flexibilným uhlom sklonu 5-35°. viac

Výrobca: SELT Kód produktu: P00083 Doprava a platba

Markíza Corsica 

Kazetová markíza Corsica bude skvelým doplnkom každej modernej terasy, pretože poskytuje nielen ochranu pred slnečnými lúčmi alebo slabým dažďom, ale aj maximálny komfort vďaka automatizovanému ovládaniu. Navyše oproti iným modelom disponuje LED osvetlením, a tak vytvára ideálne podmienky na večerný pobyt na terase pri stole s priateľmi alebo s knihou v ruke. Dodávame v maximálnych rozmeroch 7 x 3,6 m (šírka x výsuv) a flexibilným uhlom sklonu 5-35°.

Konštrukcia

Konštrukcia markízy je vyrobená z extrudovaného hliníka, čo sa odráža v pevnosti a stabilite celého systému. Vďaka precíznemu prevedeniu kĺbov a použitiu Fleyerových reťazí v ramenách je zase zaručená dlhodobá bezporuchová prevádzka, a zároveň jemný a tichý chod. Dominantným prvkom markízy je kazeta (ochranný box), ktorá chráni látku a ramená v prípade nepriaznivého počasia. Kazeta je osadená štvorhranným nosným profilom, čo značne uľahčuje montáž, a zároveň ponúka množstvo možností, ako rozmiestniť kotviace držiaky. Túto skutočnosť oceníte obzvlášť vtedy, ak montáž komplikuje rozmiestnenie krokiev alebo vedenie kabeláže.

Osvetlenie

Iste vás poteší informácia, že súčasťou základnej ceny je aj LED pásik umiestnený v dolnej časti konzoly, vďaka ktorému si budete môcť užiť posedenie pod markízou aj vo večerných hodinách.

Rozmery

Markízu dodávame so šírkou 210-700 cm (ľubovoľne v danom rozsahu) a výsuvom 160, 210, 260, 310 alebo 360 cm. Výsuv, teda rozmer od fasády do priestoru, je plne regulovateľný až do maximálnej zvolenej hodnoty. Šírkou sa rozumie rozmer rovnobežný so stenou domu.

Vždy platí, že šírka musí byť pri použití štandardných skladacích ramien väčšia ako výsuv. Minimálnu šírku markízy vypočítate tak, že k zvolenému výsuvu pripočítate 50 cm.

výsuv + 50 cm = min. šírka

Markízy sa vyrábajú na mieru na základe vašich špecifických požiadaviek a prianí. Využite, prosím, poznámku v objednávke na uvedenie konkrétnej požadovanej šírky (konfigurátor v tomto prípade slúži iba ako pomocné vodítko pre kalkuláciu ceny).

Varianty montáže

Zvoľte jeden z dostupných variantov, a to s pripevnením na stenu, na strop alebo do krovu. V základnej cene markízy nájdete nástenné držiaky, ostatné držiaky sú za príplatok (viď konfigurátor). Pre markízu so šírkou 210-350 cm potrebujete 2 držiaky, 351-470 cm 3 držiaky, 471-590 cm 4 držiaky, 591-700 cm 5 držiakov. Pozn.: Držiaky do stropu sa predávajú na kusy, na krokvu po 2 ks.

Markýza Corsica - montáž na stěnuMarkýza Corsica - montáž na stropMarkýza Corsica - montáž na krokve

Ovládanie

Markíza Corsica sa predáva iba v prevedení s motorom, vďaka ktorému si budete môcť dopriať komfort bez námahy. Motorický pohon navyše zaistí šetrný a rovnomerný chod, a tak predlžuje životnosť markízy.

Rúrkový pohon je inštalovaný v hriadeli, na ktorý sa navíja látka markízy. Motor sa ovláda externou riadiacou jednotkou alebo vstavaným prijímačom diaľkového ovládania. V každom prípade máte možnosť využiť veternú, slnečnú alebo otrasovú automatiku. Inštaláciou automatického riadiaceho systému chránite nielen svoj majetok (nábytok, rastliny či miláčikov zdržiavajúcich sa na terase či balkóne), ale aj samotnú markízu pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

Konkrétne pre vás máme ponuku dvoch bezdrôtových technológií, z ktorých prvá je ovládaná pomocou rádiových povelov (RTS) vysielaných z ovládača do prijímača, druhá io-homecontrol® systém využíva obojsmerný rádiový protokol umožňujúci spätnú komunikáciu s užívateľom alebo ďalšími zariadeniami. Oba systémy je možné inštalovať s minimálnymi nárokmi na kabeláž, ktorá sa v prípade pohonov so vstavaným prijímačom obmedzuje iba na prívod (230V).

Farebné prevedenie konštrukcie

Konštrukcia markízy sa povrchovo upravuje metódou práškového lakovania, ktorá oproti klasickým tekutým náterom podobnej hrúbky poskytuje väčšiu ochranu pred koróziou, poškriabaním, odštiepením alebo vyblednutím. Okrem toho je táto metóda šetrnejšia k životnému prostrediu a ponúka atraktívnu paletu farieb. Markíza je dostupná v piatich farebných prevedeniach - ⁠ bielej, grafitovej, striebornej, béžovej a hnedej.

Markýzy - barvy konstrukce

Látky

Pretože látka markízy má nielen ochrannú, ale aj dekoratívnu funkciu, ponúkame vám širokú škálu vzorov látok od popredných európskych výrobcov. V našej ponuke nájdete akrylové tkaniny, vyrobené zo 100% akrylu, poskytujúce skvelú ochranu proti UV žiareniu a zaisťujúce tepelný komfort. Okrem toho majú akrylové tkaniny vysokú odolnosť proti ťahu a roztrhnutiu. Akrylové vlákna sa farbia v chemickom roztoku zaisťujúcom vynikajúcu ochranu proti strate farby a následne impregnujú pomocou prostriedkov TEFLON® alebo SCOTCHGARD™. Impregnačná vrstva vytvára ochrannú bariéru posilňujúcu vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (štandardne 330 mm vodný stĺpec, v prípade vodeodolných akrylových tkanín 1000 mm vodného stĺpca) a zabraňujúcu zachytávaniu nečistôt.

Vyberajte zo 150 vzorov (z toho 8 vo vodeodolnom prevedení). Zvolený vzor môžeme na prianie opatriť firemným logom alebo reklamným nápisom. Na zaslanie grafických podkladov využite dopytový formulár.

Markýzy - vzory látek

Volán

Táto markíza nemá volán. Pokiaľ máte záujem o tento estetický a funkčný prvok, pozrite sa na ostatné markízy v našej ponuke.

Videoukážka montáže

Parametre
Elektrický pohon Áno
Manuálny pohon Nie
Šírka markízy [cm] 210-290, 291-350, 351-410, 411-470, 471-530, 531-590, 591-650, 651-700
Výsuv markízy [cm] 160, 210, 260, 310, 360
Typ markízy Kazetová
Uhol sklonu markízy 5-35°
Volán markízy Nie