Posuvné dvere do muriva, teda dvere do stavebného puzdra, sa využívajú čoraz častejšie. Preto sme nelenili, a vytvorili pre vás článok na tému stavebné puzdra. V prvej časti článku sa dozviete, prečo sú posuvné dvere do muriva lákavou variantou, alebo aké sú ich benefity. Ďalej rozoberieme parametre stavebného puzdra a na čo si dáť pri výbere pozor. Potom sa zameriame na stevebné puzdra do muriva a stavebné puzdra do SDK, vypichneme najlepšie značky v oblasti stavebných puzdier, a nakoniec si niečo povieme o kategórii sklenené posuvné dvere do stavebného puzdra.

Prečo sú posuvné dvere do stavebného puzdra čoraz častejšie využívanou variantou dverí?

V tomto svete sú domy alebo byty stále menšie, stiesnenejšie, a preto hľadáme ako ľudia alternatívy, ako si vybrať priestranné bývanie. Hľadáme nábytok, ktorý pôsobí drobne, ale vojde sa do neho všetko potrebné. Úložný priestor sa snažíme nájsť aj tam, kde by sme ho bežne nehľadali. Nie všetci ľudia však myslia na dôležitú vec, a to sú dvere. Namiesto klasických dverí sa dajú použiť posuvné dvere, ktoré jazdia po stene. Ešte lepšou variantou sú dvere zachádzajúce do steny, takzvané posuvné dvere do stavebného puzdra.

 

  Posuvné dvere do stavebného púzdra                                                                        Posuvné dvere jazdiace pozdĺž steny      

Prečo sa zaujímať o priestor okolo dverí?

  • Dvere do stavebného puzdra ako ušetrenie miesta pri dverách - využitie napríklad pre nábytok alebo "home office kútik".
  • Zabezpečenie bezbariérového a bezpečného domova pre invalidov a deti vďaka dvernému puzdru.
  • Dvere do stavebného puzdra oceníte v malých priestoroch domu alebo bytu.
  • Posuvné dvere do steny - dvere, o ktorých ani nevieme, sú tiché a prakticky bezúdržbové.
  • Posuvné dvere do steny alebo sadrokartónu pôsobia minimalisticky a moderne.

Kritéria výberu stavebného puzdra, a na čo si dať pozor

Stavebné puzdro pre posuvné dvere sa skladá z kapsy, dorazového dielu a vodiacej koľajnice, ktorá je obvykle umiestnená v hornej časti dverného puzdra. V spodnej časti je umiestnená len v prípade, že sú dvere ťažšie. Dvere pritom do puzdra presne pasujú, nemôže sa teda stať, že by do dverí mohlo niečo zapadnúť, a potom spôsobiť drhnutie dverí, čo môže byť jednou z obáv rodičov s malými deťmi, ktorí veľmi dobre vedia, že pastelky alebo kocky zo stavebnice sa môžu objaviť aj v tých najmenej pravdepodobných miestach.

V prvom rade je dôležité určiť, či bude stavebné puzdro použité do muriva alebo do sadrokartónu.

Ďalšou premennou sú hrúbka dverného krídla - tiež označovaná ako sila. Musíte počítať s tým, že napríklad stavebné puzdro o sile 82 mm bude mať po odmietnutí celkovú silu minimálne 100 mm. Ďalej je potrebné poznať šírku dverí a výšku dverí. Posuvné dvere do stavebného puzdra sú čím ďalej bežnejšie a spolu s tým rastie aj výber stavebných puzdier.

Stavebné puzdra do muriva

Stavebné puzdra do steny sú určené do priečky, ktorá je z muriva. Štandardne sú priečky v hrúbke od 100 do 125 mm.


Stavebné puzdra do muriva

Stavebné puzdra do sadrokartónu

Stavebné puzdra do sadrokartónu sú určené do priečky, ktorá pozostáva zo sadrokartónu. Štandardná hrúbka sadrokartónovej priečky je v rozmedzí od 100 do 125 mm.


Stavebné puzdra do SDK

Ponuka stavebných puzdier na e-shope Laporte.sk

Stavebné puzdra pre posuvné dvere sú dopytované čoraz častejšie, preto ich ponuka stále rastie. Na trhu sa však objavujú aj nekvalitné stavebné puzdra pre posuvné dvere, preto si starostlivo preskúmajte možnosti. My myslíme na potreby našich zákazníkov, a snažíme sa do našej ponuky zaradiť tie najkvalitnejšie a najfunkčnejšie stavebné puzdra, ktoré je možné na trhu zohnať.

V našej ponuke stavebných puzdier nájdete značky JAP, ERKADO, ECLISSE a SCRIGNO. 

Stavebné puzdra JAP 

JAP stavebné puzdra pre posuvné dvere sú výrobky českej kvality. Stavebné puzdra JAP sú český výrobok, avšak jeho kvalita zodpovedá celosvetovej špičke. JAP ponúka stavebné puzdro pre jednokrídlé dvere (Norma Standard) alebo stavebné puzdro pre dvojkrídlé dvere (Norma Komfort), potom si stačí vybrať model podľa rozmerov. Stavebné puzdra JAP ponúkame aj na našom e-shope, v kategórii Stavebné puzdra JAP.

Stavebné puzdra Eclisse

Eclisse stavebné puzdra pre posuvné dvere pochádzajú zo zahraničnej výroby. Patria medzi obľúbené značky stavebných puzdier Českej republiky. Stavebné puzdra Eclisse sa vyznačujú ľahkou inštaláciou, plynulosťou, a hlavne pevnosťou. Tieto stavebné puzdra ponúka Eclisse do muriva alebo do sadrokartónu (často označovaný ako SDK). Túto značku stavebných puzdier ponúkame tiež, a to v kategórii Eclisse stavebné puzdra.

Stavebné puzdra ERKADO

ERKADO stavebné puzdra pre posuvné dvere sa vyznačujú dobrým pomerom kvalita - cena. Erkado ponúka stavebné puzdra pre posuvné dvere do muriva ale aj do sadrokartónu (SDK). V našej ponuke nájdete v kategórii ERKADO stavebné puzdra.

Stavebné puzdra SCRIGNO

SCRIGNO stavebné puzdra pre posuvné dvere pochádzajú z Talianska, odkiaľ sa vyvážajú do 14 krajín sveta. Medzi týmito krajinami je aj Česká republika. SCRIGNO stavebné puzdra sú najviac vyrábané puzdra v Európe, preto je jasné, že medzi zákazníkmi sú obľúbené. Toto je jeden z dôvodou, prečo sme do našej ponuky zaradili aj stavebné puzdra SCRIGNO.

Stavebné puzdra pre sklenené dvere

Pre sklenené posuvné dvere do puzdra použijeme klasické stavebné puzdro pre posuvné dvere

Prečo sa ale vyplatí zabezpečiť si stavebné puzdro aj pre sklenené dvere?

  • Pri otvorených dverách sú sklenené posuvné dvere chránené stavebným puzdrom v stene,
  • šetria miesto.
  • Skvelý dizajnový doplnok do luxusných ale aj do minimalistických obydlí.
  • Sklenené posuvné dvere pôsobia elegantne.
  • Sklenené posuvné dvere vhodné aj ako posuvné dvere do kúpeľne

   

Stavebné puzdra pre posuvné dvere ponúkame aj na našom e-shope v produktovej kategórii s názvom Stavebné púzdra pre posuvné dvere, a preto dúfame, že aj tento článok, vám uľahčí výber toho správneho púzdra pre posuvné dvere. Pokiaľ potrebujete odborne poradiť alebo pomôcť s celkovým výberom stavebného púzdra, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky.