Vyberte kategóriu

Hľadáte efektívne a estetické riešenie pre váš dom alebo priestory pred reštauráciou? V tom prípade ste na správnom mieste. V našej ponuke nájdete hliníkové pergoly s prvkami nerezovej ocele, s ktorými sa drevené pergoly nemôžu ani porovnávať, pretože hliníkové pergoly sú odolnejšie, majú dlhšiu životnosť a požadujú minimálne nároky na údržbu. Voľbu materiálu pergoly sme teda už vyriešili za vás, o všetkých ostatných vlastnostiach modernej pergoly napríklad na terasu alebo k domu rozhodujete vy.

Vybrať si môžete nasledujúce modely hliníkovej pergoly:

Ako postupovať pri výbere pergoly?

Umiestnenie 

Najskôr sa zamyslite nad vhodným umiestnením pergoly. Záleží na vás, či bude pergola umiestnená na terase pri dome a tak rozšírite priestor domu alebo reštaurácie, alebo vytvoríte prístrešok pre vaše auto, alebo ju použijete ako záhradnú pergolu na svojom pozemku. Majitelia novostavieb spravidla uprednostňujú pergoly kotvené priamo do steny, ale ani samostatne stojace pergoly nie sú bez povšimnutia, svoje využitie nájdu v blízkosti bazénu alebo v odľahlom kúte záhrady.

Rozměry pergol

Rozmery pergoly

Čo sa týka rozmerov hliníkovej pergoly, vezmite pri rozhodovaní v úvahu veľkosť terasy aj plánované využitie. Zvážte, či budete pod pergolou tráviť čas len s členmi rodiny alebo pergolu na terasu či pri dom využijete na usporiadavanie grilovačiek, vonkajších osláv s širokou rodinou a priateľmi. Pokiaľ by sa ukázalo, že potrebujete zastrešiť väčšiu plochu ako 5 x 7 m, čo je maximálny rozmer hliníkovej pergoly, ktorý dodávame, tak aj na také situácie myslíme. Modely SB500 a Solid podporujú modulárne rozširovanie, takže je možné prepojiť ich a zakryť tak väčšiu plochu. Iste vás tiež poteší informácia, že každý ďalší modul si viete zaobstarať so zľavou. Majte však na pamäti, že pokiaľ plocha pergoly presiahne 25 m2, je nevyhnutné mať stavebné povolenie

V konfigurátore každej pergoly nájdete štandardné predávané rozmery. V prípade špecifických požiadaviek využite dopytový formulár. Úpravy dĺžky (hĺbky) sú možné s presnosťou 20 - 25 cm. 

Zastrešenie 

Rozhodnutie o podobe zastrešenia pergoly predstavuje kľúčový pri výbere hliníkovej pergoly. Pokiaľ si chcete v letných dňoch dopriať maximum slniečka, tak zvoľte pergolu SOLID, ktorej strechu tvorí sťahovacia nepremokavá textília. Pokiaľ však radi nasledujete najnovšie trendy, neprehliadnite bioklimatické pergoly, ktoré ponúkame. Ich zastrešenie je tvorené sústavou otočných lamelov, ktoré umožňujú ľahkú reguláciu dopadajúceho svetla, ale rovnako odvetrávanie prehriateho vzduchu.

Pergoly zastřešení

Farebné prevedenie pergoly

Pergoly dodávame v dvoch štandardných farebných prevedeniach (svetlá FSM 71319 / tmavá RAL 9016). Fantázii sa ale medze nekladú - k dispozícii máte celú paletu farieb RAL. Nahliadnite do priloženého vzorkovníka farieb a textílii a vyberte tie, ktoré najlepšie ladia s fasádou vášho domu alebo záhradou. Na výber máte tiež z niekoľkých povrchových úprav (od matnej až po lesk). Svoju voľbu upresnite v dopytovom formulári.

Príslušenstvo

Doplnkové príslušenstvo, ktoré vám spríjemní okamihy strávené pod pergolou.

Pergoly příslušenství 

Bočné zatienenie pergoly

Vo chvíli, keď už máte jasnú predstavu o umiestnení, veľkosti a type zastrešenia pergoly, je na mieste zvážiť investíciu do bočného zatienenia, pretože samotná pergola vás pred nízkym slnkom, ani bočným vetrom neochráni. Prinášame vám dve rôzne riešenia bočného zatienenia. Prvé v prevedení rolovacej markízy a druhé v podobe posuvných panelov SLIDE, ktoré dodávame vo variante s lamelami alebo napnutou textíliou.

Pokiaľ si stále nie ste istí, či investovať do bočného tienenia, navštívte stránky www.suncalc.org, kde po zadaní vašich súradníc (prípadne priblížením pomocou myši) a výšky pergoly (at an object level [m]: 2) získate jasnú predstavu o orientácii svetových strán, výške slnka a dĺžke vrhnutého tieňa v rôznych časových okamihoch (ovplyvňujete pohybom bodu na hornej lište ). V prípade, že ste zaznamenali v ranných alebo večerných hodinách vrhnutý tieň, znamená to, že vám bude slnko svietiť priamo do očí. Danú situáciu môžete riešiť práve použitím bočného zatienenia, zväčšenia rozmerov pergoly alebo posunutím krajného bodu.

LED osvetlenie

Plánujete sa na terase zdržiavať aj vo večerných a nočných hodinách? Ak áno, potom je naša ponuka LED osvetlenia určená priamo pre vás. Ponúkané LED pásiky oproti bežným svietidlám nenarúšajú vzhľad a v noci naopak skvele podčiarknu moderný dizajn. Môžu sa pochváliť aj menšou spotrebou a dlhšou životnosťou, čím prinesú úspory vašej peňaženke. LED pásiky znesú aj časté zapínanie a vypínanie, pričom hneď po zapnutí sa rozžiaria na plný výkon. Čo sa týka ich spracovania, pásky sú zaliate v silikóne, takže sú odolné voči tryskajúcej vode.

Infražiarič

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí si chcú užiť dlhé zimné večery na terase bez nutnosti navliekať niekoľko vrstiev oblečenia, odporúčame vám obstaranie infražiariča. Tepelné žiarenie, ktoré zariadenie uvoľňuje, má veľmi podobné charakteristiky ako slnečné žiarenie, takže voľne prechádza vzduchom a na teplo sa premieňa až po dopade na osoby alebo predmety. A tak si doprajete príjemné teplo bez toho, aby ste museli celý priestor predhrievať.

Čidlá pre automatizáciu počasia

Čidlá pre automatizáciu počasia oceníte predovšetkým vtedy, keď za vašej neprítomnosti dôjde k náhlej zmene počasia. Predstavte si, že ste nechali strešné lamely otvorené, aby ste si užili popoludňajšie slnečné lúče, ale večer sa priženie prietrž a všetok váš záhradný nábytok zmokne, alebo počas vašej dovolenky bude svietiť silné slnko a spáli všetky rastliny na terase, alebo do tretice začne fúkať silný vietor a dôjde k poškodeniu bočnej markízy pergoly. Takýmto situáciám môžete jednoducho predchádzať vďaka automatickým scenárom, ktoré sa spustia v závislosti na danej intenzite slnečného žiarenia, sile vetra alebo množstve zrážok.