Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

od 78,66 €

ks
HELM

Pojezdová kolejnice na posuvné dveře HELM Agrar je základním prvkem celého posuvného systému. Typ správně zvolené velikosti kolejnice se vždy určí dle váhy křídla a nosnosti pojezdové kladky/vozíku. viac

Kód produktu: 10228890 Doprava a platba

Pojazdová koľajnica na posuvné dvere Helm Agrar, 6 m

Pojazdová koľajnica na posuvné dvere HELM AGRAR je základným prvkom celého posuvného systému. Zaisťuje, aby v nej pojazdy dokázali hladko jazdiť. Platí, že čím je dlhšia, tým lepšie sa v nej rozkladá hmotnosť a čím väčší profil, tým väčšia je samotná nosnosť posuvných dverí. Zárukou kvality koľajnice je nemecký výrobca značky HELM.Technický popis produktu:

  • materiál: oceľ
  • povrchová úprava: strieborný zinkochromát
  • Použitie do: interiér / exteriér
  • Použitie na: drevené / kovové posuvné dvere
  • Nosnosť: 100, 300, 400, 500

Varianty

Pojazdovú koľajnicu Helm Agrar ponúkame iba v 6 metrových dĺžkach ako celé kusy. V prípade, že máte záujem iba o prírez na mieru, môžete zvoliť pojazdovú koľajnicu žlto pasivovanú.

Typ správne zvolenej veľkosti koľajnice sa vždy určí podľa váhy krídla a nosnosti pojazdovej kladky/vozíka. Ponúkame koľajnice typu 100, 300, 400, 500. Pokiaľ si nie ste istí veľkosťou či typom koľajnice, spísali sme pre Vás článok zaostrený na koľajnice, kde nájdete detailnejší popis typov a rád. Vždy vyberte rovnaký typ koľajnice a kladky, podľa nosnosti (typ 100 je s nosnosťou do 100 kg).

PARAMETRE KOĽAJNICE:


Kolejnice Agrar


Ku koľajnici ponúkame kompatibilné strieborné produkty na zostavenie posuvného systému. Ďalšie samostatné komponenty sú: upevnenie na stenu či uchytenie na strop, pojazd jednopárový alebo dvojpárový, držiak na drevené konštrukcie a nakoniec doraz. K správnemu postupu zostavenia odporúčame zhliadnuť video Montáž kovania pre posuvné dvere na stenu, kde je názorne vysvetlené všetko potrebné na montáž kovania s koľajnicou.

Materiál a využitie

Koľajnicu Helm Agrar vďaka materiálu, z ktorého je vyrobená, je možné využiť ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Využiť ju môžeme na akýkoľvek posuvný systém, napríklad v exteriéri na posuvné brány alebo na posuvné okenice a v interiéri napríklad na dvere. Oceľ strieborne pozinkovaná má skvelé vlastnosti, pretože je odolná voči korózii a ostatným vonkajším vplyvom. Využiť ju môžeme na akýkoľvek posuvný systém, napríklad v exteriéri na posuvné vráta alebo na posuvné okenice a v interiéri napríklad na dvere.


INTERIÉR

Pojazdová koľajnica pre posuvné dvere Helm Agrar vďaka svojej striebornej farbe, sa hodí takmer kdekoľvek. Vyzerá skvele v kombinácii s čiernou, šedou, ale aj s drevom. Koľajnica Helm Agrar sa vyznačuje vysokou nosnosťou, teda unesie dvere aj z masívneho dreva. Pokiaľ máte nosnosť krídla do 100 kg, riešením pre drevené dvere sú produkty Helm Agrar 100. Túto koľajnicu ale nemožno využiť na dvere zo skla - pre tento materiál máme špeciálnu pojazdovú koľajnicu Solido 80, ktorá je vyrobená z hliníka. V prípade, že je sklo v drevenom ráme, môžete použiť aj túto koľajnicu a urobiť si krásny posuvný systém. Vhodným riešením môže byť napríklad naša sada kovania na posuvné dvere HELM AGRAR 2400 mm do 100 kg.


ODPORÚČANIE

Toto kovanie pre posuvné dvere Helm Agrar je hlučnejšie, pretože nie je z hliníka, ale z ocele. Z tohto dôvodu odporúčame kovanie použiť do miesta, kde sa dvere tak často nevyužívajú – na predel miestnosti a pod..


EXTERIÉR

Všetky vlastnosti, ktoré má oceľ, využijete aj v exteriéri. V tomto prípade je hlučnosť posuvného systému zanedbateľná. V exteriéri môžete teda strieborné kovanie Helm využiť na rovnaký účel ako to „žlté kovanie“ Helm, čiže na dvere alebo vráta. Využitie je teda rôzne. Posuvné kovanie na dvere je vhodné napríklad na pergolu, stodolu, stajňu pre kone, prístrešok, garáž, okenice alebo slnolamy. Najobľúbenejšou sadou kovania našich zákazníkov je HELM AGRAR sada kovania 2 400 mm do 100 kg.DOPRAVA

Doprava v prípade kategórie koľajníc nie je nijako zložitá. Koľajnicu balíme zvlášť do priehľadnej fólie, aby nedošlo k poškodeniu. Pokiaľ máte v objednávke viac koľajníc, balíme ich do 1 zväzku.
Cena dopravy v tomto prípade je 9,07 € DPH. Viac informácií o doprave sme spísali na stránku Možnosti dopravy

Ku koľajnici pre posuvné dvere ponúkame aj ďalšie komponenty zvlášť a tiež nájdete na našom e-shope zostavenú sadu strieborne pozinkovanú, Sadu kovania pre posuvné dvere 2400 mm do 100 kg 60 kg.

Od rovnakého výrobcu Helm máme v ponuke koľajnicu žlto pasivovanú, ktorá sa viac-menej líši iba farbou ocele. Ako menej hlučnú alternatívu odporúčame koľajnicu pre posuvné dvere Solido 80.Parametre
Materiál Oceľ strieborne pozinkovaná
Produktový rad HELM Agrar
Použitie na Drevené, kovové, hliníkové dvere
Použitie do Interiér (domáce prostredie), Exteriér (vonkajšie prostredie)
Dĺžka koľajnice 6 m
Veľkosť/Typ 100, 300, 400, 500