Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

od 37,49 €

ks
HELM

Pojazd na dvere HELM typ 91 je určený pre priamo pohyblivé dvere, vráta, brány s oceľovým rámom, prípadne aj pre celodrevené dvere, ak bude použitá aj príruba. viac

Kód produktu: 7-102288 Doprava a platba

Pojazd na posuvné dvere Helm typ 91, dvojpárový

Pojazd na posuvné dvere HELM typ 91 so skrutkou je najpoužívanejším pojazdom pre posuvné dvere. Vďaka svojmu konštrukčnému rozvrhnutiu je pojazd vhodný pre posuvné dvere, posuvné vráta, brány, slnolamy a mreže, ktoré sú priamo pohyblivé. Pojazd HELM typ 91 je vhodný pre šróbovanie do oceľových rámov aj do celodrevených rámov v prípade, že k rámu dverí pripevníme taktiež prírubu.

Pojazd je vyrobený z tvrdého a odolného materiálu. Oceľ je veľmi odolná voči vonkajším podmienkam, teda je odolná voči korózii, preto sa hodí či do interiéru tak do exteriéru. Ako funguje posuvný systém sa dozviete v článku Alfa a omega posuvných systémov. Na každé posuvné dvere použijeme vždy len dva pojazdy, ktoré nám optimálne rozložia nosnosť a vráta. Pokiaľ by bol pojazd použitý len jeden alebo viac ako dva, došlo by k poškodeniu daného posuvného systému, pretože váha bremena by nebola rovnomerne rozložená a došlo by napríklad k preťaženiu jedného z koliesok, ktoré sú súčasťou pojazdu.

Technický popis produktu: 

  • Materiál: oceľ
  • Povrchová úprava: žltý pozink
  • Použitie na: Drevené / Oceľové dvere
  • Použitie do: Interiér / Exteriér
  • Veľkosť / Typ: 100 / 300 / 400 / 500
  • Nosnosť jednoho pojazdu (kg): 50 / 100 / 200 / 300

Varianty:

Posuvný systém je všestranný, a my akceptujeme, že sa kovanie na posuvné dvere nevyužíva len na dvere, ale aj na posuvné vráta, posuvné okenice, posuvné slnolamy, alebo aj na iné riešenia. Preto ponúkame pojazdy v rôznych variantoch. Varianty sa líšia svojou nosnosťou. Ponúkame varianty, ktoré unesú bremeno do 100, 200, 400 alebo 600 kilogramov.

Akýkoľvek posuvný systém vyberajte vždy podľa hmotnosti dverného krídla a typu materiálu, ktorý chcete posúvať. Pri výbere vhodného typu posuvného kovania dbajte vždy na to, aby ste použili vždy také pojazdové vozíky, ktoré sú schopné uniesť dané bremeno, pokiaľ by ste volili nižšiu únosnú váhu, môže dôjsť k problémom a preťaženiu ložísk pojazdového vozíka, a teda k znefunkčneniu posuvného systému.

Doprava:

Doprava v prípade kategórie Pojazdy je úplne jednoduchá. Pojazdy balíme do krabice, ktorá je vyplnená hnedým ekologickým vyplňovacím papierom. Samotný pojazd má ešte vlastné balenie, aby bolo skutočne zabezpečené, že sa k Vám dostane bez ujmy.

Podľa počtu objednaných pojazdov či iných komponentov sa volí veľkosť balíka. Balíky väčšinou doručuje spoločnosť GLS, avšak balík vám môže prísť aj TOPTRANSom.

Cena dopravy je 9,07€ s DPH, pri nákupe nad 154€ je doprava ZADARMO. Viac informácií o doprave sme spísali na stránku  Možnosti dopravy.

Možnosti použitia: 

Pojazd je prvok, podľa ktorého sa vyberajú ostatné komponenty posuvného systému, teda pojazdová koľajnica, upevnenie, dorazy, príruby a v niektorých prípadoch i spodné vedenie.

Oceľové kovanie na posuvné dvere nemusíme využívať len na posuvné dvere v interiéri. Naši zákazníci volia kovanie i pre posuvné vráta, posuvné okenice alebo aj slnolamy.

V inteiréri sa kovanie dá použiť napríklad na predel obytnej časti s predsieňou, ako posuvné dvere do špajzy alebo do šatníka. Odporúčame kovanie využiť na také miesta, kde sa nevyužíva príliš často, pretože oceľové kovanie je o trocha hlučnejšie ako to hliníkové kovanie na posuvné dvere.

Nehľadáte práve oceľový pojazd na posuvné dvere? Našu ponuku všetkých pojazdov nájdete v kategórii Pojazdy

Parametre
Materiál Oceľ žlto pasivovaná
Produktový rad HELM
Použitie na Drevené, kovové, hliníkové dvere
Použitie do Interiér (domáce prostredie), Exteriér (vonkajšie prostredie)
Veľkosť/Typ 100, 300, 400, 500
Max. nosnosť pojazdu 30 kg, 40 kg, 50 kg, 60 kg, 65 kg, 70 kg, 80 kg, 85 kg, 100 kg, 130 kg, 200 kg, 300 kg