-20%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
obvodové
obvodové
HELIOSA 11 čierny/biely (plocha 12 m²)
HELIOSA 11 čierny/biely (plocha 12 m²)
HELIOSA 66 čierny/biely (plocha 20 m²)
HELIOSA 66 čierny/biely (plocha 20 m²)
Prijímač pre pergoly (Slim io + plug)
Prijímač pre pergoly (Slim io + plug)
Ovládací panel (Soliris Smoove UNO)
Ovládací panel (Soliris Smoove UNO)
Slnečný a veterný senzor (Soliris WT)
Slnečný a veterný senzor (Soliris WT)
Dažďový senzor (Ondeis)
Dažďový senzor (Ondeis)
RAL 9016 mat
RAL 9016 mat
FSM 71319
FSM 71319
SELT barva
SELT barva
RAL barva
RAL barva

Pôvodná cena 9 434,89 €. Ušetríte 20% (1 886,97 €) od 7 547,92 €

ks

Náš najpredávanejší model bioklimatickej pergoly vydarene kombinuje funkčnosť a moderný design. Prednosťou bioklimatickej pergoly Sunbreaker 400H je zastrešenie tvorené otočnými lamelami. Strešné lamely poskytujú ochranu pred nepriaznivým počasím a súčasne umožňujú reguláciu tienenia alebo odvetrávania prehriateho vzduchu. Variant 400H disponuje prídavným krycím panelom pre motor. Dodávame v maximálnych rozmeroch 4 x 7 m. viac

Výrobca: SELT Kód produktu: PE0001 Doprava a platba

Bioklimatická pergola Sunbreaker 400H

Náš najpredávanejší model bioklimatickej pergoly vydarene kombinuje funkčnosť a moderný design. Prednosťou bioklimatickej pergoly Sunbreaker 400H je zastrešenie tvorené otočnými lamelami. Strešné lamely poskytujú ochranu pred nepriaznivým počasím a súčasne umožňujú reguláciu tienenia alebo odvetrávania prehriateho vzduchu. Variant 400H disponuje prídavným krycím panelom pre motor. Dodávame v maximálnych rozmeroch 4 x 7 m.

Dva varianty prevedenia 

Pergola Sunbreaker 400 má odkrytý motor, takže určite poteší všetkých milovníkov techniky. Tým, čo dávajú prednosť hladkému designu, odporúčame variant Sunbreaker 400H so zakrytým motorom.

Pergola SB400 vs. SB400H

Konštrukcia pergoly

Konštrukcia bioklimatickej pergoly Sunbreaker 400 je vyrobená z extrudovaného hliníka a doplnená o komponenty z nerezovej ocele, vďaka čomu sa môže pochváliť vysokou odolnosťou, dlhou životnosťou a minimálnymi nárokmi na údržbu. Odvod vody je riešený pomocou integrovaného odvodňovacieho systému, ktorý je súčasťou aj strešných lamiel, takže priestor pod pergolou zostane vždy suchý. Odkvap je skrytý po celom obvode pergoly a voda tak steká odtokovou komorou v nosných stĺpoch priamo do zeme.

Zastrešenie bioklimatickej pergoly

Strecha bioklimatickej pergoly pozostáva z otočných lamiel, ktoré poskytujú ochranu pred nepriaznivým počasím a súčasne umožňujú reguláciu tienenia alebo odvetrávania prehriateho vzduchu.

Lamelové zastřešení

Umiestnenie 

Záleží len na vás, či chcete zastrešiť svoju terasu a pergolu umiestniť v blízkosti domu alebo vytvoriť altánok uprostred záhrady. Pokiaľ však chcete zvoliť práve variant SB400H so skrytým panelom, počítajte s tým, že nie je možné kotvenie priamo do steny – k dispozícii iba vo variante ako voľne stojaca pergola.

Rozměry pergoly SB400h

Rozmery pergoly

Maximálne rozmery jednej pergoly sú 4 x 7 m (šírka x dĺžka), minimálna 1 x 3,4 m. Uvedené rozmery udávajú minimálnu a maximálnu dĺžku a šírku jedného modulu – inak povedané, sme schopní dodať pergolu v ľubovoľnej veľkosti v danom rozsahu.

Farebné prevedenie pergoly

V tomto prípade sa fantázii medze nekladú – k dispozícii máte celú paletu farieb RAL. Nahliadnite do priloženého vzorkovníka farieb a textílií a vyberte tie, ktoré najlepšie ladia s fasádou vášho domu alebo záhradou. Na výber máte aj z niekoľkých povrchových úprav (od matnej až po lesk).

Príslušenstvo

Bočné tienenie pergoly

Bočné zatienenie pergoly vás ochráni ako pred nepríjemným vetrom, tak pred pohľadmi susedov alebo okoloidúcich. Prinášame vám riešenie v podobe rolovacej markízy.

Příslušenství pergoly SB400

LED osvetlenie

Večer už neznamená koniec zábavy, stačí rozsvietiť LED osvetlenie zabudované na obvodovom profile pergoly. Prečo práve LED pásky? Vďaka svojim malým rozmerom nenarúšajú vzhľad a v noci naopak skvele podčiarknu moderný dizajn vašej pergoly. Okrem toho sa oproti bežným svietidlám môžu pochváliť menšou spotrebou a dlhšou životnosťou, čím prinesú úspory pre vašu peňaženku. LED pásiky znesú aj časté zapínanie a vypínanie, pričom hneď po zapnutí sa rozžiaria na plný výkon. Čo sa týka ich spracovania, pásky sú zaliate v silikóne, takže sú odolné voči tryskajúcej vode.

Infražiarič

Pre tých, ktorí si chcú užiť dlhé zimné večery na terase bez nutnosti navliekať niekoľko vrstiev oblečenia, prinášame riešenie v podobe infražiariča. Princíp jeho fungovania je veľmi jednoduchý. Vnútri infražiariča sa nachádza infratrubica, ktorá sa po zapnutí začne ohrievať na teplotu stoviek stupňov Celzia a uvoľňovať infračervené (inak tiež tepelné) žiarenie. Toto žiarenie má veľmi podobné charakteristiky ako slnečné žiarenie, vďaka čomu voľne prechádza vzduchom a na teplo sa premieňa až po dopade. Takže vy alebo vaši miláčikovia si môžete dopriať príjemný pocit tepla bez toho, aby dochádzalo k priamemu ohrevu vzduchu. Výhodou je aj rýchla doba nábehu na maximálnu teplotu, ktorá trvá len pár sekúnd.

Čidlá pre automatizáciu počasia

Čidlá pre automatizáciu počasia oceníte predovšetkým vtedy, keď dôjde k náhlej zmene počasia za vašej neprítomnosti. Predstavte si, že ste nechali strechu otvorenú, aby ste si užili popoludňajšie slnečné lúče, ale večer sa priženie prietrž a všetok váš záhradný nábytok zmokne, alebo začne fúkať silný vietor a dôjde k poškodeniu bočnej markízy pergoly. Takýmto situáciám môžete jednoducho predchádzať vďaka automatickým scenárom, ktoré sa spustia v závislosti na danej intenzite slnečného žiarenia, sile vetra alebo množstve zrážok.

Určenie rotácie lamiel a rozdelenie odtoku vody

Montáž pergoly - inštruktážne video

Montáž pergoly - realizácia Kraków

Parametre
Materiál konštrukcie extrudovaný hliník
Elektrický pohon Áno
Integrovaný odvodňovací systém áno
Farba konštrukcie RAL 9016 matFSM 71319
Typ zastrešenia otočné lamely
Šířka [cm] 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400
Výsuv [cm] 340, 360, 380, 400, 420, 440, 460, 480, 500, 520, 540, 560, 580, 600, 620, 640, 660, 680, 700
Modulárne prepojovanie nie
Úprava sklonu strechy nie
Bočné posuvné panely SLIDE (voliteľné) nie
Bočné rolovacie markízy (voliteľne) áno