-20%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
HELIOSA 11 čierny/biely (plocha 12 m²)
HELIOSA 11 čierny/biely (plocha 12 m²)
HELIOSA 66 čierny/biely (plocha 20 m²)
HELIOSA 66 čierny/biely (plocha 20 m²)
Prijímač pre pergoly (Slim io + plug)
Prijímač pre pergoly (Slim io + plug)
Ovládací panel (Soliris Smoove UNO)
Ovládací panel (Soliris Smoove UNO)
Slnečný a veterný senzor (Soliris WT)
Slnečný a veterný senzor (Soliris WT)
Dažďový senzor (Ondeis)
Dažďový senzor (Ondeis)
RAL 9016 mat
RAL 9016 mat
FSM 71319
FSM 71319
SELT barva
SELT barva
RAL barva
RAL barva
BLANC 602N Opaque 8503
BLANC 602N Opaque 8503
BEIGE 602N Opaque 0020
BEIGE 602N Opaque 0020
ALU GREY 702 Opaque 1285
ALU GREY 702 Opaque 1285

Pôvodná cena 7 303,09 €. Ušetríte 20% (1 460,62 €) od 5 842,47 €

ks
SELT

Hliníková pergola SOLID predstavuje skvelú voľbu pre všetkých, ktorí si chcú užiť vonkajšie posedenie pod holým nebom, ale súčasne hľadajú ochranu pred nepriaznivým počasím. Tento komfort si doprajete vďaka pergole s pohyblivou strechou umožňujúcou zrolovanie krycej nepremokavej PVC textílie alebo zmenu náklonu (v rozmedzí od 5° do 10°). Dodávame v maximálnych rozmeroch 4 x 7 m. viac

Kód produktu: PE0004 Doprava a platba

Pergola Solid (2 nosné stĺpy)

Hliníková pergola SOLID predstavuje skvelú voľbu pre všetkých, ktorí si chcú užiť vonkajšie posedenie pod holým nebom, ale súčasne hľadajú ochranu pred nepriaznivým počasím. Tento komfort si doprajete vďaka pergole s pohyblivou strechou umožňujúcou zrolovanie krycej nepremokavej PVC textílie alebo zmenu náklonu (v rozmedzí od 5° do 10°). Dodávame v maximálnych rozmeroch 4 x 7 m.

Konštrukcia pergoly s posuvnou strechou

Konštrukcia hliníkovej pergoly Solid je vyrobená z extrudovaného hliníka a doplnená o komponenty z nerezovej ocele, vďaka čomu sa môže pochváliť vysokou odolnosťou, dlhou životnosťou a minimálnymi nárokmi na údržbu. Odvod vody z pergoly je riešený pomocou integrovaného odvodňovacieho systému, takže priestor pod pergolou zostane vždy suchý. Odkvap je skrytý po celom obvode hliníkovej pergoly a voda tak steká odtokovou komorou v nosných stĺpoch priamo do zeme.

Dva varianty prevedenia

Pergolu Solid dodávame v dvoch prevedeniach, a to ako voľne stojacu (variant so 4 nosnými stĺpmi) alebo kotvenú k stene (2 stĺpy). Záleží len na vás, či chcete zastrešiť svoju terasu a využiť varianty zakotvené priamo do fasády domu, alebo vytvoriť altánok uprostred záhrady a zvoliť variant samostatne stojacej pergoly.

Zastřešení pergoly Solid2 vs. Solid4

Zastrešenie pergoly s pohyblivou strechou

Pergola disponuje pohyblivou strechou, ktorá umožňuje zrolovanie krycej nepremokavej PVC textílie alebo zmenu náklonu (v rozmedzí od 5° do 10°). Použité PVC textílie sa vyrábajú z kvalitných tkanín Opaque, ktoré sú dostupné v troch základných farbách (biela, béžová a šedá) a disponujú odolnosťou voči extrémnym teplotám (-30°C až +70°C). Pre vašu maximálnu bezpečnosť je krycia látka napustená tzv. spomaľovačom horenia.

Rozmery pergoly

Maximálne rozmery jednej pergoly s pohyblivou strechou sú 4 x 7 m (šírka x dĺžka) a minimálne 1 x 3 m. Uvedené rozmery udávajú minimálnu a maximálnu dĺžku a šírku jedného modulu – inak povedané, sme schopní dodať pergolu v ľubovoľnej veľkosti v danom rozsahu. Tento model navyše podporuje modulárne rozširovanie, takže pergoly je možné prepojiť a zakryť tak väčšiu plochu.

Rozměry pergoly Solid (2 sloupy)

Farebné prevedenie pergoly

V tomto prípade sa fantázii medze nekladú – k dispozícii máte celú paletu farieb RAL. Nahliadnite do priloženého vzorkovníka farieb a textílií a vyberte tie, ktoré najlepšie ladia s fasádou vášho domu alebo záhradou. Na výber máte aj z niekoľkých povrchových úprav (od matnej až po lesk).

Príslušenstvo

LED osvetlenie pergoly

Večer už neznamená koniec zábavy, stačí rozsvietiť LED osvetlenie zabudované na obvodovom profile pergoly. Prečo práve LED pásky? Vďaka svojim malým rozmerom nenarúšajú vzhľad a v noci naopak skvele podčiarknu moderný dizajn vašej pergoly. Okrem toho sa oproti bežným svietidlám môžu pochváliť menšou spotrebou a dlhšou životnosťou, čím prinesú úspory pre vašu peňaženku. LED pásiky znesú aj časté zapínanie a vypínanie, pričom hneď po zapnutí sa rozžiaria na plný výkon. Čo sa týka ich spracovania, pásky sú zaliate v silikóne, takže sú odolné voči tryskajúcej vode.

Příslušenství pergoly Solid (2 sloupy)

Infražiarič

Pre tých, ktorí si chcú užiť dlhé zimné večery na terase bez nutnosti navliekať niekoľko vrstiev oblečenia, prinášame riešenie v podobe infražiariča. Princíp jeho fungovania je veľmi jednoduchý. Vnútri infražiariča sa nachádza infratrubica, ktorá sa po zapnutí začne ohrievať na teplotu stoviek stupňov Celzia a uvoľňovať infračervené (inak tiež tepelné) žiarenie. Toto žiarenie má veľmi podobné charakteristiky ako slnečné žiarenie, vďaka čomu voľne prechádza vzduchom a na teplo sa premieňa až po dopade. Takže vy alebo vaši miláčikovia si môžete dopriať príjemný pocit tepla bez toho, aby dochádzalo k priamemu ohrevu vzduchu. Výhodou je aj rýchla doba nábehu na maximálnu teplotu, ktorá trvá len pár sekúnd.

Čidlá pre automatizáciu počasia

Čidlá pre automatizáciu počasia oceníte predovšetkým vtedy, keď dôjde k náhlej zmene počasia za vašej neprítomnosti. Predstavte si, že ste nechali strechu otvorenú, aby ste si užili popoludňajšie slnečné lúče, ale večer sa priženie prietrž a všetok váš záhradný nábytok zmokne, alebo začne fúkať silný vietor a dôjde k poškodeniu bočnej markízy pergoly. Takýmto situáciám môžete jednoducho predchádzať vďaka automatickým scenárom, ktoré sa spustia v závislosti na danej intenzite slnečného žiarenia, sile vetra alebo množstve zrážok.

Parametre
Materiál konštrukcie extrudovaný hliník
Elektrický pohon Áno
Integrovaný odvodňovací systém áno
Farba konštrukcie RAL 9016 matFSM 71319
Farba PVC textílie BLANC 602N Opaque 8503BEIGE 602N Opaque 0020ALU GREY 702 Opaque 1285
Typ zastrešenia zhrňovacia PVC textília
Šířka [cm] 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400
Výsuv [cm] 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600, 650, 700
Modulárne prepojovanie áno
Úprava sklonu strechy áno
Bočné posuvné panely SLIDE (voliteľné) nie
Bočné rolovacie markízy (voliteľne) áno