Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

od 11,92 €

ks
HELM

Jedná se o bezpečnostní prvek, který zamezuje vyjetí kladek z kolejnice. Umisťujeme jej vždy na začátek i konec dveřního a vratového systému. viac

Kód produktu: 11-102288 Doprava a platba

Kolejnicový doraz HELM, dlouhý

Koľajnicový doraz je potrebné umiestniť vždy na začiatok aj koniec dverného a bránového systému. Jedná sa o bezpečnostný prvok, ktorý zamedzuje vyjazdeniu kladiek/pojazdov z koľajnice. Na jedny posuvné dvere teda použijeme 2 také dorazy a umiestnime ich do oboch otvorených koncov našej koľajnice.

Dlouhá verze dorazu nám slouží k pevnějšímu upevnění na kolejnici a následně k větší odolnosti samotného komponentu.

Posuvný systém sa teda skladá z: koľajnice, upevnenia na stenu či uchytenia na strop, pojazd jednopárový alebo dvojpárový, držiak pre drevené konštrukcie a nakoniec doraz. Podľa nosnosti krídla a dĺžky koľajnice si vyberte z našich zostavených sád kovania pre posuvné dvere.

Všetky komponenty k posuvným systémom nájdete v kategórii kovanie na posuvné dvere. Ak máte nosnosť krídla niššiu ako 100 kg, zvoľte krátkú verziu dorazu.

Pokiaľ si neviete rady s výberom správneho kovania, máme špeciálne vytvorený článok Sprievodca výberom kovania pre posuvné dvere.

Všetko o dorazoch sa dozviete v článku Možnosti dorazov a tlmenia na blogu.