-20%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
Variant C
Variant C
Variant D
Variant D
Variant E
Variant E
Žiadny
Žiadny
RAL 1015 mat
RAL 1015 mat
RAL 8014 mat
RAL 8014 mat
RAL 9006 mat
RAL 9006 mat
RAL 9010 mat
RAL 9010 mat
FSM 71319
FSM 71319

Pôvodná cena 1 553,60 €. Ušetríte 20% (310,72 €) od 1 242,88 €

ks
SELT

Kazetová markíza Dakar spája svojím prevedením eleganciu a praktickosť. Ochranný box v sebe skrýva ramená markízy a navinutú látku, a tak ich chráni pred nepriaznivým počasím. V rozvinutom stave markíza poskytuje efektívnu ochranu pred slnečným žiarením alebo slabým dažďom. Dodávame v maximálnych rozmeroch 6 x 3,6 m (šírka x výsuv) a flexibilným uhlom sklonu 5-40°. viac

Kód produktu: P00080 Doprava a platba

Markíza Dakar

Kazetová markíza Dakar spája svojím prevedením eleganciu a praktickosť. Ochranný box v sebe skrýva ramená markízy a navinutú látku, a tak ich chráni pred nepriaznivým počasím. V rozvinutom stave markíza poskytuje efektívnu ochranu pred slnečným žiarením alebo slabým dažďom. Dodávame v maximálnych rozmeroch 6 x 3,6 m (šírka x výsuv) a flexibilným uhlom sklonu 5-40°.

Konštrukcia

Konštrukcia markízy je vyrobená z extrudovaného hliníka, čo sa odráža v pevnosti a stabilite celého systému. Vďaka precíznemu prevedeniu kĺbov a použitiu Fleyerových reťazí v ramenách je zase zaručená dlhodobá bezporuchová prevádzka a zároveň jemný a tichý chod. Dominantným prvkom markízy je kazeta (ochranný box), ktorá chráni látku a ramená za nepriaznivého počasia. Pre ešte vyšší stupeň ochrany je kazeta doplnená ochranným tesnením. V prípade markíz väčších rozmerov nechýba podpera navíjacej hriadele zaisťujúca rovnomerné napnutie látky.

Rozmery

Markízu dodávame so šírkou 200-600 cm (ľubovoľne v danom rozsahu) a výsuvom 160, 210, 260, 310 alebo 360 cm. Výsuv, teda rozmer od fasády do priestoru, je plne regulovateľný až do maximálnej zvolenej hodnoty. Šírkou sa rozumie rozmer rovnobežný so stenou domu.

Vždy platí, že šírka musí byť pri použití štandardných skladacích ramien väčšia ako výsuv. Minimálnu šírku markízy vypočítate tak, že k zvolenému výsuvu pripočítate 40 cm.

výsuv + 40 cm = min. šírka

Markízy sa vyrábajú na mieru na základe vašich špecifických požiadaviek a prianí. Využite, prosím, poznámku v objednávke na uvedenie konkrétnej požadovanej šírky (konfigurátor v tomto prípade slúži iba ako pomocné vodítko pre kalkuláciu ceny).

Varianty montáže

Zvoľte jeden z dostupných variantov, a to s pripevnením na stenu, na strop alebo do krovu. V základnej cene markízy nájdete nástenné držiaky, ostatné držiaky sú za príplatok (viď konfigurátor). Pre markízu so šírkou 200 - 410 cm potrebujete 2 držiaky, 411 - 600 cm 3 držiaky. Pozn.: Držiaky do stropu sa predávajú na kusy, na krokvu po 2 ks.

Markýza Dakar - montáž na zeďMarkýza Dakar - montáž na stropMarkýza Dakar - montáž na krokve

Ovládání

Markíza sa ovláda pomocou odnímateľnej kľučky, ktorú dodávame v troch rôznych dĺžkach (150, 180 alebo 220 cm). Dĺžku kľučky zvoľte tak, aby ste ľahko dosiahli na ovládacie oko a mohli ním pohodlne otáčať. Zamyslite sa tiež nad tým, na akú stranu budete chcieť ovládanie umiestniť.

Pokiaľ patríte medzi tých náročnejších zákazníkov, zvážte investíciu do motorického ovládania, vďaka ktorému si budete môcť dopriať komfort bez námahy. Motorický pohon navyše zaistí šetrný a rovnomerný chod, a tak predlžuje životnosť markízy.

Rúrkový pohon je inštalovaný v hriadeli, na ktorý sa navíja látka markízy. Motor sa ovláda externou riadiacou jednotkou alebo vstavaným prijímačom diaľkového ovládania. V každom prípade máte možnosť využiť veternú, slnečnú alebo otrasovú automatiku. Inštaláciou automatického riadiaceho systému chránite nielen svoj majetok (nábytok, rastliny či miláčikov zdržiavajúcich sa na terase), ale aj samotnú markízu pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

Konkrétne pre vás máme ponuku dvoch bezdrôtových technológií, z ktorých prvá je ovládaná pomocou rádiových povelov (RTS) vysielaných z ovládača do prijímača, druhá io-homecontrol® systém využíva obojsmerný rádiový protokol umožňujúci spätnú komunikáciu s užívateľom alebo ďalšími zariadeniami. Oba systémy je možné inštalovať s minimálnymi nárokmi na kabeláž, ktorá sa v prípade pohonov so vstavaným prijímačom obmedzuje iba na prívod na pohon (230V).

Farebné prevedenie konštrukcie

Konštrukcia markízy sa povrchovo upravuje metódou práškového lakovania, ktorá oproti klasickým tekutým náterom podobnej hrúbky poskytuje väčšiu ochranu pred koróziou, poškriabaním, odštiepením alebo vyblednutím. Okrem toho je táto metóda šetrnejšia k životnému prostrediu a ponúka atraktívnu paletu farieb. Markíza je dostupná v piatich farebných prevedeniach - ⁠ bielej, grafitovej, striebornej, béžovej a hnedej.

Markýzy - barvy konstrukce

Látky

Pretože látka markízy má nielen ochrannú, ale aj estetickú funkciu, ponúkame vám širokú škálu vzorov látok od popredných európskych výrobcov. V našej ponuke nájdete akrylové tkaniny, vyrobené zo 100% akrylu, poskytujúce skvelú ochranu proti UV žiareniu a zaisťujúce tepelný komfort. Okrem toho majú akrylové tkaniny vysokú odolnosť proti ťahu a roztrhnutiu. Akrylové vlákna sa farbia v chemickom roztoku zaisťujúcom vynikajúcu ochranu proti strate farby a následne impregnujú pomocou prostriedkov TEFLON® alebo SCOTCHGARD™. Impregnačná vrstva vytvára ochrannú bariéru posilňujúcu vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (štandardne 330 mm vodný stĺpec, v prípade vodeodolných akrylových tkanín 1000 mm vodného stĺpca) a zabraňujúcu zachytávaniu nečistôt.

Vyberajte zo 150 vzorov (z toho 8 vo vodeodolnom prevedení). Zvolený vzor môžeme na prianie opatriť firemným logom alebo reklamným nápisom. Na zaslanie grafických podkladov využite dopytový formulár.

Markýzy - vzory látek

Volán

Záleží len na vás, či dáte prednosť minimalizmu a zvolíte rovný strih (typ E), alebo preferujete rozmanitosť v podobe volánu typu C (užšie, oblejšie vlnky) alebo D (širšie vlny). Štandardná výška volánu je 21 cm (+/- 0,5 cm). Za príplatok je možné výšku volánu upraviť v rozmedzí 15-40 cm.

Markýzy - volán typ CMarkýzy - volán typ DMarkýzy - volán typ E

Celú ponuku markíz nájdete v kategórii Markízy.

Parametre
Elektrický pohon Áno
Manuálny pohon Áno
Šírka markízy [cm] 200-290, 291-350, 351-410, 411-470, 471-530, 531-600
Výsuv markízy [cm] 160, 210, 260, 310, 360
Typ markízy Kazetová
Uhol sklonu markízy 5-40°