Vyberte kategóriu

Pokiaľ hľadáte vhodný spôsob zatienenia terasy či balkóna, tak ste na správnom mieste. Markízy poskytujú nielen ochranu pred slnečným žiarením, ale zabraňujú aj prenikaniu tepla do interiéru, a tak vytvárajú za horúcich letných dní optimálne podmienky na pobyt na terase alebo v priľahlej miestnosti.

Aby sme vám uľahčili orientáciu v našej ponuke, pripravili sme pre vás niekoľko tipov a rád, ako markízu vybrať.

Prečo nakupovať práve u nás?

 • výroba markíz na mieru podľa vašich požiadaviek a prianí
 • transparentné ceny (predbežnú cenu markízy zistíte pomocou konfigurátora)
 • jednoduchá montáž na stenu/strop/krokev
 • plocha zatienenia až 7 x 3,6 m
 • dva typy pohonu (ručný alebo elektrický s možnosťou automatizácie)
 • kvalitné akrylové látky od popredných európskych výrobcov, ktoré eliminujú 95-100% UV žiarenia
 • výber zo 150 rôznych vzorov (z toho 8 vo vodeodolnom prevedení)
 • profesionálna asistencia pri výbere

Rozmery markízy a umiestnenie

Najprv si zmerajte rozmery plochy, ktorú chcete zatieniť. Akonáhle poznáte rozmery terasy či balkóna, vyberte optimálne miesto na montáž. Myslite na to, že podchodná výška by mala byť aspoň 200 centimetrov, ideálne 220 cm (a to aj pri celkovom vysunutí). Pokiaľ chcete markízu s volánom, nezabudnite ho tiež zohľadniť (štandardná výška volánu je 21 cm).

S našimi terasovými markízami zatienite plochu o šírke 190-700 cm a hĺbke 160-360 cm. Šírkou sa rozumie rozmer rovnobežný so stenou domu, zatiaľ čo hĺbkou (tj výsuvom) označujeme rozmer od fasády do priestoru. Výsuv je na rozdiel od šírky plne regulovateľný, a to až do vami vybranej maximálnej hodnoty. Pri použití štandardných skladacích ramien platí, že šírka konštrukcie musí byť väčšia ako výsuv. V prípade krížených ramien, dochádza k úspore miesta, a tak môže byť šírka o 40 cm kratšia ako maximálny výsuv.

Typ markízy

Vaše rozhodnutie o umiestnení markízy do značnej miery ovplyvní voľbu konkrétneho modelu.

Pokiaľ si za horúcich letných dní chcete dopriať trochu tieňa na vašej terase či balkóne, neprehliadnite našu ponuku výsuvných markíz v kazetovom alebo otvorenom prevedení.

Markíza Casablanca - kazetová Markíza Malta - kĺbová

Kazetové markízy disponujú ochranným boxom, ktoré chráni ramená markízy aj látku pred nepriaznivými prejavmi počasia, vďaka čomu nekladú žiadne požiadavky na umiestnenie. Oproti tomu otvorené markízy odporúčame umiestniť pod strechu alebo strop, ktorý poskytne markíze alternatívny spôsob ochrany (pri niektorých modeloch je možné inštalovať nad markízu striešku, ktorá plní rovnaký účel). Kĺbové markízy sa vyznačujú viditeľnou konštrukciou a malými rozmermi, a preto sa skvele hodia na inštaláciu v menších priestoroch. Pokiaľ má vaša terasa podlhovastý tvar, tak zvoľte variant s kríženými ramenami, ktorých konštrukcia umožňuje vyrobiť markízu, ktorej výsuv je o 40 cm väčší ako šírka.

V prípade, že potrebujete zatieniť okná, dvere, balkón či výlohy, je naša ponuka balkónových markíz určená práve pre vás. Špecifická konštrukcia týchto markíz umožňuje inštaláciu aj v miestach, kde to pevnosť podkladu pri iných modeloch nedovoľuje. Výklopné markízy sú dostupné v troch variantoch – základné, kazetové alebo balkónové (s úchytmi prispôsobenými na montáž na zábradlie).

Riešenie prinášame aj tým, ktorí hľadajú efektívny a dostupný spôsob bočného zatienenia. Nahliadnite do našej kategórie zvislých markíz a zistite viac.

Spôsob montáže

Všetky naše markízy umožňujú montáž do steny, na strop alebo na krokvu (neplatí pre markízu Malta, ktorá má univerzálne držiaky do steny a stropu).

Markíza Casablanca - montáž na stenuMarkíza Casablanca - montáž na stropMarkíza Casablanca - montáž na krokve

Markízu dodávame kompletne zloženú a pripravenú na montáž, ktorú zvládnete bez problémov v dvoch ľuďoch do troch hodín. Budete potrebovať iba príklepovú vŕtačku, vrtáky, kladivo, skrutkovač, obojstranný kľúč, imbusový kľúč, vodováhu, ceruzku/fix, meter a rebrík. Presvedčte sa sami a pozrite sa na inštruktážne video.

Ovládanie

V prípade pohonu pripadajú do úvahy dve základné varianty. Štandardne sa markízy sa ovládajú pomocou odnímateľnej kľučky. Pokiaľ však patríte medzi náročnejších zákazníkov, zvážte investíciu do motorického ovládania, vďaka ktorému si budete môcť dopriať všetok komfort, ktorý markízy ponúka, bez námahy. Motorický pohon navyše zaistí šetrný a rovnomerný chod, a tak predlžuje životnosť markízy.

Rovnako sa zamyslite, na akú stranu budete chcieť umiestniť ovládanie (vľavo/vpravo z čelného pohľadu).

Výber vzoru látky a farebného prevedenia konštrukcie

Vyberajte zo 150 vzorov látok (z toho 8 vo vodeodolnom prevedení) a z piatich farebných prevedeniach konštrukcie - ⁠ bielej, grafitovej, striebornej, béžovej a hnedej. Vybraný vzor látky môžeme na prianie opatriť aj firemným logom alebo reklamným nápisom.

V našej ponuke nájdete akrylové tkaniny, vyrobené zo 100% akrylu, poskytujúce skvelú ochranu proti UV žiareniu a zaisťujúce tepelný komfort. Okrem toho sa akrylové tkaniny môžu pochváliť vysokou odolnosťou proti ťahu a roztrhnutiu. Akrylové vlákna sa farbia v chemickom roztoku zaisťujúcom vynikajúcu ochranu proti strate farby a následne impregnujú pomocou prostriedkov TEFLON® alebo SCOTCHGARD™. Impregnačná vrstva vytvára ochrannú bariéru posilňujúcu vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (štandardne 330 mm vodný stĺpec, v prípade vodeodolných akrylových tkanín 1000 mm vodného stĺpca) a zabraňujúce zachytávaniu nečistôt.

Konštrukcie markíz sa povrchovo upravujú metódou práškového lakovania, ktorá oproti klasickým tekutým náterom podobnej hrúbky poskytuje väčšiu ochranu pred koróziou, poškriabaním, odštiepením alebo vyblednutím.

Markízy - vzory látok

Markízy - farby konštrukcie

Rýchly sprievodca

 • Kazetové markízy:
  • Dakar - s podperou navíjacej hriadele, bez štvorcového nosného profilu, s volánom,
  • Casablanca - s podperou navíjacej hriadele, bez štvorcového nosného profilu, s volánom,
  • Palladio - jediná kazetová markíza umožňujúca inštaláciu krížených ramien, s volánom,
  • Corsica - dostupná iba s elektropohonom, doplnená o LED osvetlenie, bez volánu. 
 • Otvorené markízy:
  • Jamaica - umožňuje inštaláciu pohyblivého volánu s dĺžkou 1,2 m, s voliteľnou strieškou,
  • Australia - konštrukcia prispôsobená na inštaláciu v malých priestoroch, bez striešky,
  • Silver Plus - konštrukcia prispôsobená na inštaláciu v malých priestoroch, s voliteľnou strieškou,
  • Malta - disponuje univerzálnymi úchytmi na inštaláciu do steny a na strop, bez striešky.
 • Balkónové markízy:
  • Italia - základný model s výklopnými ramenami, cenovo najdostupnejší variant zatienenia,
  • Italia Box - s výklopnými ramenami a ochrannou kazetou, ktorá chráni látku za nepriaznivého počasia,
  • Italia Balcony - s rozkladacími ramenami prispôsobenými na montáž na zábradlie.
 • Zvislé markízy:
  • Bora - poskytuje ochranu proti bočnému svetlu a vetru.