Veľa ľudí vníma posuvné dvere do kúpeľne ako módny doplnok, alebo spôsob ako ozvláštniť interiér. V tomto článku vám však ukážeme, že posuvné dvere do kúpeľne nie sú len dizajnovým prvkom a majú aj praktické využitie. 

Prečo sú posuvné dvere do kúpeľne praktické? 

Praktickosť posuvných dverí je jednoduchá - ušetria veľa miesta. Pokiaľ sa klasické otočné interiérové ​​dvere otvárajú dovnútra kúpeľne, môžu zabrať až jeden meter štvorcový miesta. To sa v malých bytových kúpeľniach nevypláca a už aj tak nepriestranná kúpeľňa bude pôsobiť ešte menšia. 

Posuvné dvere do kúpeľne dokážu teda ušetriť až 1 meter štvorcový. Posúvajú sa do strany a je na vás, či chcete aby sa posúvali vo vnútri kúpeľne, z vonkajšej strany steny alebo do steny, teda do stavebného puzdra

Nepretržité vetranie kúpeľne vďaka posuvným dverám

Je známe, že kúpeľňu je nutné stále vetrať, inak by mohla vďaka nadmernej vlhkosti vznikať pleseň. Posuvné dvere do kúpeľne stále prepúšťajú vzduch, pretože sú odsadené jemne od steny. Dvere aj v "otvorenom" stave neprekážajú. Vďaka tomu netreba na posuvné dvere aplikovať vetracie mriežky. 

Aký materiál je vhodný na posuvné dvere do kúpeľne? 

Materiálov, ktoré pre posuvné dvere môžete vybrať je množstvo. Avšak pre posuvné dvere do kúpeľne treba materiál vybrať starostlivo. Niektoré materiály totiž nemusia byť vhodné pre vlhké prostredie, ako napríklad dyhovaný povrch dverí. 

Odporúčame zvoliť sklenené posuvné dvere alebo laminátové posuvné dvere, alebo kombináciu sklo + laminát. Možností je množstvo, je len na vás vybrať si. V prípade pomoci nás neváhajte kontaktovať. 

Celosklenené posuvné dvere 

Celosklenené posuvné dvere sa hodia nielen do kúpeľne. Pôsobí minimalisticky, prepúšťa svetlo a vďaka tomu tieto sklenené posuvné dvere prepájajú priestory Vášho bývania. Do kúpeľne sa hodia sklenené dvere hlavne kvôli svojmu materiálu, ktorý perfektne zvláda vlhkosť a výkyvy teplôt, ktorým je kúpeľňa vystavená.

Skleněné posuvné dveře do koupelny

Zdroj: Pinterest

Posuvné dvere do puzdra ako možnosť dverí do kúpeľne

Posuvné dvere v kúpeľni šetria miesto, ale ešte viac miesta ušetria posuvné dvere do stavebného puzdra. Posuvné dvere vďaka stavebnému puzdru neprekážajú ani v kúpeľni ani na chodbe. Pokiaľ chcete použiť posuvné dvere do stavebného puzdra, treba na to myslieť už pri stavbe alebo pri rekonštrukcii. 

Aké kovanie pre posuvné dvere do kúpeľne zvoliť? 

Na posuvné dvere do kúpeľne sa hodí hlavne odolné posuvné kovanie. Odporúčame voliť posuvné kovanie z hliníka, ktorý je ošetrený eloxom, čo je zvláštna povrchová úprava, vďaka ktorej je hliník odolnejší voči korózii alebo poškriabaniu. Hliníkové kovanie na posuvné dvere je aj tichým spôsobom, ako zavrieť posuvné dvere. 

Ďalším variantom je oceľové posuvné kovanie, ktoré pôsobí industriálnym dojmom a unesie aj ťažšie bremeno. Avšak oceľ je menej odolná voči poškriabaniu a je hlučnejšia ako hliník. Preto pri výbere preferujte skôr hliníkové sady kovania než tie oceľové. Kúpeľňa je totiž miestnosť, ktorá je najčastejšie využívaná všetkými členmi, preto by vám hluk mohol miestami začať vadiť. 

Zdroj: Pinterest

Dverné kovanie pre kúpeľňové dvere 

Najlepšou možnosťou pre posuvné dvere do kúpeľne sú mušle pre posuvné dvere so zámkom. Vďaka zámku zaistíte stopercentné súkromie. Zlaďte svoje dverové kovanie s posuvným kovaním alebo s dekórom posuvných dverí. 

Alternatívy pre posuvné dvere do kúpeľne

Aj keď sú posuvné dvere skvelou alternatívou do kúpeľne, mnohí ľudia preferujú klasické otočné dvere. V tomto prípade odporúčame použiť napríklad celosklenené dvere, najlepšie keď vyberiete celosklenené mliečne dvere. Ďalším typom sú interiérové ​​dvere laminátové. 

Sklenené dvere - Laporte.skNavštíviť kategóriu "Sklenené dvere"

Pokiaľ potrebujete poradiť s výberom dverí do kúpeľne a tápete v materiáloch dverí alebo v posuvnom kovaní, neváhajte sa nám ozvať. Radi pomôžeme.