Premýšľate, že kúpite posuvné dvere do stavebného puzdra, no nie ste si istí vo výbere? Potom čítajte ďalej, v tomto článku porovnáme tie najobľúbenejšie, a z nášho pohľadu najkvalitnejšie značky stavebných puzdier na Slovenskom trhu. Konkrétne sa teda zameriame na Eclisse stavebné púzdra, stavebné púzdra JAP a Scrigno stavebné púzdra, popíšeme ich charakteristiky, a na záver zhrnieme a porovnáme zopár parametrov v jednotnej tabuľke.

Stavebné púzdra JAP 

V našej ponuke stavebných púzdier nájdete modely JAP púzdra Norma alebo JAP púzdra Komfort. Tieto Stavebné púzdra značky JAP sú všestranné, najviac preferované, s možnosťou použitia ako stavebné puzdro do steny alebo ako stavebné puzdro do sdk (sadrokartónu).

Stavebné púzdra JAP Norma Standard (pre jednokrídlové posuvné dvere do stavebného púzdra) a Komfort (pre dvojkrídlové posuvné dvere do stavebného púzdra) sú obložkové stavebné púzdra, obložku potom môžete zvoliť v rovnakom dekore ako majú posuvné dvere.

Stavebné puzdro JAP Norma Standard

Dverné puzdro JAP Norma Standard je určené pre jednokrídlové posuvné dvere do steny alebo sadrokartónu. Celé toto dverné puzdro JAP je vyrobené z kvalitného pozinkovaného plechu a je kompatibilné so všetkými dverami.

JAP stavební pouzdro - Laporte.cz

Stavebné puzdro JAP Norma Komfort

Dverné puzdro JAP Norma Komfort je vyrobené z kvalitného pozinkovaného plechu, určené pre dvojkrídlové posuvné dvere. Krídla sa môžu pohybovať synchrónne, teda obe krídla je možné zatvárať alebo otvárať súčasne. Toto stavebné puzdro ponúka riešenie pre veľké priestory, ktoré treba spojiť alebo rozdeliť.

Stavební pouzdro JAP - Laporte.cz

Oba typy (Komfort aj Standard) majú potom tieto vlastnosti:

  • Určené pre dokončenú hrúbku priečky 100 mm alebo 125 mm,
  • použitie pre SDK aj murovanú priečku,
  • posuvné dvere do stavebného puzdra s hmotnosťou jedného krídla max. 90 kg,
  • Pre drevené posuvné dvere alebo sklenené posuvné dvere,
  • nastaviteľný predný aj zadný doraz,
  • na vrecko puzdra je možné umiestniť vypínač,
  • pojazdy a úchyty pre drevené dvere sú súčasťou puzdra,
  • záruka 10 rokov.

Atypické stavebné púzdra JAP ponúka v maximálnej priechodnej výške do 2 700 mm.

Eclisse stavebné púzdra

Eclisse púzdra sú kvalitné stavebné púzdra talianskej kvality. Tieto dverné púzdra disponujú modernou kovovou konštrukciou, ktorej najväčšou vlastnosťou je pevnosť a odolnosť. V našej ponuke si môžete vybrať Eclisse puzdro do steny alebo aj Eclisse puzdro do sdk, a to pre jednokrídlové posuvné dvere do stavebného puzdra.

Nami ponúkané stavebné púzdra značky Eclisse sú kompatibilné so všetkými jednokrídlovými dverami. Do puzdra Eclisse môžete teda použiť akékoľvek dvere, presklené posuvné dvere, plné posuvné dvere, alebo celosklenené posuvné dvere.

Atypické stavebné púzdra výrobca Eclisse ponúka taktiež. V prípade, že zháňate stavebné puzdro Eclisse v atypických rozmeroch, neváhajte nás kontaktovať na info@laporte.cz alebo telefonicky. 

Stavební pouzdro Eclisse - Laporte.cz

Eclisse puzdro do steny

Puzdro do steny značky Eclisse disponuje veľmi pevnou a odolnou konštrukciou. Toto stavebné puzdro váži niečo okolo 40 kg a konštrukcia je vyrobená zo špeciálneho bodového plechu. Konštrukciu puzdra tvorí 16 vodorovných výstužných profilov, nadväzujúcich na profilovaný plech, ku ktorým je bez zvárania pripevnená omietkárska sieť. Omietkárska sieť má malé oká, je vyrobená z vrúbkovaného drôtu a zamedzuje praskaniu omietky.

Eclisse puzdro do sdk (do sadrokartónu)

Eclisse puzdro do SDK má otvorenú štruktúru, a vďaka tomu má schopnosť vydržať o 20% viac bočného ohýbania ako iné podobné konštrukcie na súčasnom trhu. Výrobca uvádza túto informáciu na základe interných laboratórnych testov, ktoré boli vykonávané na rôznych ekvivalentných konštrukciách.

Konštrukcia je pevná aj vďaka zvislým zosilneným výstuhám, ktoré sú spojené s vodorovnými profilmi, a tak spolu tvoria oveľa pevnejšiu konštrukciu v porovnaní s puzdrami, ktoré sú vyrobené z jedného kusu plechu.

Scrigno stavebné púzdra

Scrigno stavebné púzdra pre posuvné dvere ponúkame v modeloch STECH. Toto stavebné púzdro značky Scrigno bolo roky vyvíjanej spoločnosti Scrigno tak, aby produkt zaistil pohodlné a praktické využívanie dverí v interiéri. Posuvné dvere sa zasunú do steny av prípade potreby oddelia dve samostatné miestnosti.

Stavebné púzdra Scrigno TECH sú vyrábané z vysoko kvalitných materiálov a spĺňajú certifikáciu podľa normy UNI EN ISO 900. Záruka na stavebné púzdra Stech je 10 rokov.

Stavebné puzdro Scrigno TECH má viacero variantov, použiť ho môžete vo variante ako stavebné puzdro do steny alebo stavebné puzdro do sdk (sadrokartónu).

Výrobca Scrigno ponúka púzdra aj v atypických rozmeroch, teda vo verzii atypickej výšky, ktorá sa dá meniť v centimetrových rozostupoch.

Stavebné puzdro Scrigno do muriva

Stavebné puzdro je vybavené vreckom, ktoré je vyrobené z pozinkovaného plechu, bočná strana vrecka je vyrobená z jedného kusu plechu so zvislým rebrovaním, vďaka čomu je stavebné puzdro pevnejšie. Stavebné puzdro je dodávané aj s "perlinkou", vďaka ktorej nevznikajú v omietke drobné praskliny. V cene puzdra je súčasťou balenia aj systém Scrigno Soft, čo je spomaľovač dovierania posuvných dverí s max. váhou 30 kg.

Stavebné puzdro Scrigno do sdk

Stavebné puzdro Scrigno do sdk je puzdro určené na montáž do priečky, ktorá je zo sadrokartónu. Konštrukcia vrecka stavebného puzdra je z pozinkovaného plechu, bok vrecka je z jedného kusu plechu so zvislým rebrovaním, vďaka čomu je stavebné puzdro pevnejšie. Na boku sa nachádzajú aj vodorovné profily, ktoré slúžia na zosilnenie konštrukcie aj na uľahčenie aplikácie a upevnenie sadrokartónovej tabule prostredníctvom príslušných skrutiek dodávaných v rámci balenia.

Porovnanie hlavných kritérií

JAP stavebné púzdra Eclisse stavebné púzdra Scrigno stavebné púzdra
materiál stavebného púzdra pozinkovaný hliník pozinkovaný hliník pozinkovaný hliník 
max. hmotnosť dverového krídla  90 kg záleží od doplnkov (samozavieranie atď.) s tichým dorazom max. 30 kg
tichý doraz za príplatok za príplatok v cene
cena od 586,40 € od 343,91 € od 352,33 €
záruka 10 rokov 12 rokov 10 rokov
atypické dverové púzdra áno, max. priechodná výška 2 700 mm áno, max. priechodná šírka 1 500 mm a max. priechodná výška 2 900 mm áno, v rozsahu po centimetroch
Krajina pôvodu Česká republika Taliansko

Taliansko

Všetky stavebné púzdra nájdete v kategórii Stavebné púzdra. Pri akejkoľvek nejasnosti nás neváhajte kontaktovať e-mailom alebo telefonicky.